Menu

Jakie błędy popełniasz ucząc się tworzyć strony internetowe?

22 sierpnia 2019 - Zakres usług
Jakie błędy popełniasz ucząc się tworzyć strony internetowe?

Ten artykuł jest poświęcony ludziom, którzy uczą się tworzyć strony internetowe. Dużo z nich nawet po kilku latach jest na etapie początkującym. Dlaczego? Dowiesz się w tym artykule!

Systematyczność

Brak regularności w nauce jest jednym z najczęstszych błędów w nauce. Jest to szczególnie szkodliwe podczas tworzenia stron internetowych. Wszystko, czego się nauczysz, będzie miało jakoś związek z poprzednim. Załóżmy na przykład, że nauczyłeś się tworzyć menu w HTML i CSS przez tydzień. Po tym czasie weź tydzień wolnego. Po powrocie chcesz kontynuować tworzenie menu i rozszerzanie jego funkcjonalności. Istnieje duża szansa (zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz), że tydzień wcześniej nie rozumiesz dużo kodu. Im dłuższa przerwa, tym więcej czasu poświęcisz na powtórzenia.

Najlepiej jakbyś rozłożył nauke na każdy dzień tygodnia. Bardzo to przyśpieszy twój proces nauki.

Najpierw dokończ jedno, potem zaczynaj drugie

Innym powszechnym błędem jest nauka technologii (np. nowego języka lub frameworka) i zaprzestanie nauki innej technologii. Lepiej znać język / framework na poziomie zaawansowanym niż podstawy kilku.

W danym momencie twoja uwaga powinna być skupiona na jednej technologii, żeby nie mieszać.

Wtyczki to nie wszystko!

Wtyczki w jQuery i WordPress są często przydatne i mogą zaoszczędzić dużo czasu. Dostępność tych wtyczek nie może jednak usprawiedliwiać nieuczenia się technologii, na których są oparte. Po chwili osiągany jest punkt, w którym funkcjonalność wtyczki nie jest już wystarczająca.

Oczywiście, że warto korzystać z wtyczek, niemniej jednak tworzenie własnych jest równie istotne.

Nie marnuj czasu

Jeśli jesteś początkujący, nie ma znaczenia, który edytor kodu wybierzesz. Nieistotne jest również to, który arkusz lub czcionkę wybierzesz w edytorze. Jest to podobne do ludzi, którzy muszą upewnić się, że noszą najlepsze buty, ubrania itp. przed bieganiem. Często ich przygoda kończy się na jednym biegu.

Zwracaj uwagę na rzeczy, dzięki którym brniesz do przodu!

Więcej praktyki

Często widzę nowych programistów, którzy spędzają więcej czasu na czytaniu książek kodowych niż na programowaniu. Książki są przydatne, ale powinny uzupełniać tę praktykę, a nie na odwrót.

Wiedzę zdobytą w książkach od razu stosuj w praktyce, tak najlepiej utrwalisz to czego się nauczyłeś.

Konkluzja

Błędy opisane w tym artykule są bardzo powszechne i myślę, że jeśli będziesz trzymał się następujących 5 punktów to będziesz zdobywał dużo wiedzy i przelewał ją na ekran

  1. Ucz się w każdy dzień tygodnia, oczywiście jeśli to możliwe.
  2. Utrwalaj swoją wiedzę w praktyce zaraz po jej zdobyciu.
  3. Jedna technologia na raz, to dobra praktyka.
  4. Poświęcaj swój czas na kwestie, dzięki którym się rozwijasz
  5. Twórz swoje własne pluginy, ale korzystaj też z ogólnodostępnych.