Menu

Jak rozwiązywać problemy?

30 sierpnia 2019 - Zakres usług
Jak rozwiązywać problemy?

Czasem problemy nas przerastają. Niekiedy ciężko jest nam je rozwiązać. Co zrobić, aby rozwiązać problem? Jak go pokonać? Dowiedz się w tym artykule!

Pytania

Wszystko, co nas otacza, czy to w biurze, w domu, na ulicy czy w supermarkecie, jest wynikiem procesu projektowania.Opakowanie jest zaprojektowane tak, jak dźwięki, iPhone jest jak czerwony znak stop. Za tymi wszystkimi projektami kryją się pytania: Jak powinno brzmieć trzaskanie drzwiami samochodu? Jak duży powinien być znak stop, aby można go było zobaczyć z daleka?Pytania na temat projektowania często zawierają więcej niż jedną poprawną odpowiedź, o co właśnie pytają Burnett i Evans:

Tak jak w życiu nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytania, takie jak to, czy powinieneś studiować biznes lub geografię, pracować w start-upie lub dużej korporacji, czy też powinieneś mieszkać w starym budynku lub nowoczesnym kompleksie apartamentów są liczne pytania dotyczące projektu, na które można znaleźć jeszcze więcej możliwych odpowiedzi.

No tak, ale jakie są odpowiedzi na te pytania?

Jak projektant znajduje odpowiedzi na tak wiele pytań? Poprzez eksperymentowanie, opracowywanie prototypów i wsparcie zespołu.

Według Burnetta i Evansa proces ten powinien być teraz stosowany nie tylko do pytań dotyczących projektowania, ale do wszystkich pytań, z którymi stykamy się w życiu. Chodzi o wypróbowywanie rzeczy, rezygnację z niektórych pomysłów i dążenie do innych. Ten proces nie ogranicza się do czasu na uniwersytecie ani znalezienia właściwej pracy. Dwaj profesorowie organizują również warsztaty z pracownikami Google i celowo celują swoją książką w szerszą publiczność.

Prototypy

Pomysł Burnetta i Evana polega na tym, aby nie poświęcać zbyt wiele energii na myślenie o decyzjach, ale zamiast tego próbować różnych rzeczy i opracowywać prototypy – tak jak w przypadku projektowania.

W ten sposób nie powinieneś decydować o zmianie kariery. Zamiast tego powinieneś eksperymentować, jak by to było pracować w innej pracy. Ważne jest, aby działać zamiast myśleć o tym problemie. Na tym polega siła proponowanego podejścia: testowanie pomysłów i podejmowanie późniejszych decyzji.

Za i przeciw

Wiele osób korzysta z list za i przeciw, gdy podejmują wielkie decyzje. Z jednej strony wszystkie rzeczy przemawiają za podjęciem określonej decyzji, z drugiej strony wszystko przemawia przeciwko niej.Lista za i przeciw prawdopodobnie nie zniknie całkowicie.Ale podejście projektowe i wypróbowywanie większej liczby rzeczy ma wiele zalet, zamiast spędzać cały czas na ich rozmyślaniu.