Menu

Trendy w testowaniu oprogramowania. O których musisz wiedzieć?

30 sierpnia 2019 - Zakres usług
Trendy w testowaniu oprogramowania. O których musisz wiedzieć?

W dzisiejszych czasach każde oprogramowanie jest testowane poprzez tak zwane QA. Jakie trendy istnieją w testowaniu oprogramowania? Dowiedz się w tym artykule!


Istnieje kilka istotnych przełomowych innowacji, które wpłynęły na sposób testowania i dostarczania oprogramowania. Testerzy zapewniania jakości muszą się uczyć i dostosowywać do tych innowacyjnych trendów.

„Ludzki kontakt zespołów ds. Kontroli jakości w badaniach eksploracyjnych i testach użyteczności jest nadal niezbędny.„ Jak analizować oprogramowanie, aby odkrywać kluczowe punkty podatności i eksperymentować w locie, to wciąż arsenał odkrywcy kontroli jakości ”.

Trwałość

CI / CD to usprawniony proces, który może pomóc zespołowi szybko wydać aktualizacje oprogramowania w cykl produkcyjny przy niższych kosztach i mniejszym ryzyku. Automatyzacja może obejmować testy jednostek i API, ale nigdy nie może być w 100% przez cały czas.

Chmura

Przetwarzanie w chmurze umożliwiło udostępnianie infrastruktury, platform i aplikacji jako usługi. Możesz szybko wdrożyć dzięki elastyczności skalowania w górę lub w dół przy niższych kosztach i udostępnienia nowej funkcji aplikacji globalnej publiczności w jednym momencie.

Mobile ready

Rozwiązania mobilne wymagają innego zestawu zestawów umiejętności testowych. Aplikacje mobilne mają aktualizacje i poprawki dostarczane co tydzień globalnej publiczności, która pobiera je ze sklepu Play lub z innego miejsca.

Internet jest ważny

Być może słyszałeś o urządzeniach opartych na czujnikach, które zbierają dane i przekazują je do różnych urządzeń. Internet jest wykorzystywany w różnych branżach, takich jak produkcja, automatyka domowa, energia, żywność i samochody. Otwiera to nowy obszar kontroli jakości, w którym potrzebna jest specjalistyczna wiedza w zakresie rzeczy internetowych.

Sztuczna inteligencja

Aplikacje oparte na sztucznej inteligencji wykorzystuje się w nowych biznesowych zastosowaniach i mogą mieć duży potencjał. Oferują one nowy zakres usług zapewniania jakości w sposób, o jakim nigdy wcześniej nie marzył.

Czy Twój zespół testowy ds. Kontroli jakości przygotowuje się na dostarczenie nowego, wymagającego, zwinnego środowiska i dynamicznych aplikacji?

Społeczeństwo

Dzisiaj twój klient woli pisać SMS-y niż dzwonić do działu obsługi klienta. Ze względu na to mamy chatboty z funkcjami przetwarzania języka naturalnego, a niektóre również oparte na sztucznej inteligencji. Zakupy mobilne i szybki e-handel wymagają 100% czasu nieprzerwanej pracy, ze względu na to że zapewniając najlepszą cyfrową obsługę klienta.