Menu

Narzędzia służące do przyspieszenia twojej strony internetowej!

2 września 2019 - Zakres usług
Narzędzia służące do przyspieszenia twojej strony internetowej!

Wydajność witryny, a dokładniej czasy ładowania witryny lub aplikacji internetowej, są niezbędne, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia. Rzućmy okiem na niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja witryna była szybsza. Ten artykuł przedstawia kilka narzędzi, które umożliwią ci przyspieszenie ładowania twojej strony internetowej lub jej przetestowanie.

Pingdom tools

Test prędkości witryny Pingdom to świetne i bezpłatne narzędzie do testowania szybkości witryny i uzyskania wglądu w jej działanie. Uzyskujesz kompleksowy wgląd w rozmiary plików, czasy ładowania plików (takich jak pliki CSS, obrazy i fragmenty javascript). Ponadto narzędzia Pingdom zawierają zalecenia dotyczące poprawy szybkości witryny.

Google WebMaster

Narzędzia dla webmasterów z Google to kolejny świetny zasób do sprawdzania wydajności witryny. Narzędzia Google dla webmasterów dostarczają powiadomień i wiadomości dotyczących mobilności Twojej witryny oraz ewentualnych błędów indeksowania. Zdecydowanie polecam sprawdzenie mobilności, ponieważ na pewno wpłynie ona na ranking Twojej wyszukiwarki i mobilność użytkowników Twojej witryny, jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek błędy. Oprócz Narzędzi dla webmasterów Google oferuje również doskonałe narzędzie do testowania szybkości witryny. Dzięki PageSpeed Insights możesz przetestować szybkość witryny pod dowolnym adresem URL. Google dokładnie mówi ci, co powinieneś naprawić i co powinieneś rozważyć w swojej witrynie, aby przyspieszyć.

Nibbler

Nibbler nie tylko sprawdza szybkość Twojej witryny, ale ogólnie analizuje postrzeganie Twojej witryny przez roboty i użytkowników. Bezpłatne narzędzie Nibbler analizuje ponad 20 parametrów – takich jak jakość kodu, linki wewnętrzne, tytuły stron, nagłówki itd. – i zapewnia ogólny wynik (od 0 do 10) dla Twojej witryny. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać postęp optymalizacji za pomocą Nibbler.

W3C Validator

Zdecydowanie polecam sprawdzenie walidatora W3C, który zapewnia proste poprawki do wykonania. Wystarczy uruchomić test W3C dla swojej witryny i zobaczyć, które błędy pojawiają się na Twojej stronie. Narzędzie do sprawdzania poprawności W3C dokładnie wskazuje konkretny wiersz kodu, w którym pojawia się błąd.

W3C Total Cache

Buforowanie jest ważnym czynnikiem wpływającym na szybkość witryny, chociaż jest pomijane wiele razy. Za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę po raz pierwszy, należy pobrać dokument HTML (w tym arkusze stylów, pliki JavaScript i obrazy). Po załadowaniu niektórych stron i zapisaniu ich w pamięci podręcznej użytkownika przeglądarka ładuje witrynę szybciej, ponieważ nie trzeba żądać plików z serwera za każdym razem, gdy strona jest ładowana. Pliki statyczne (takie jak JavaScript lub CSS) mogą mieć pamięć podręczną przez tydzień (lub dłużej).

Podsumowanie

Obrazy (oraz właściwa kompresja i format pliku), arkusz stylów i inne fragmenty kodu są naprawdę ważnymi czynnikami w przypadku złych czasów ładowania. Korzystając z tych bezpłatnych narzędzi, możesz odrobić pracę domową i sprawdzić czasy ładowania i wydajność swojej witryny. W dzisiejszych czasach to czy strona szybko się ładuje jest bardzo istotne i to też zauważają internauci. Dlatego jak najbardziej polecam korzystanie z wyżej wymienionych narzędzi!