Menu

Przyspieszanie twojej strony internetowej. Jak to zrobić?

2 września 2019 - Zakres usług
Przyspieszanie twojej strony internetowej. Jak to zrobić?

Stworzenie świetnej strony internetowej wymaga dużo pracy. Oprócz samego procesu rozwoju, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Pomyśl o SEO, zawartości, optymalizacji każdej strony z wyraźnym wezwaniem do działania i tak dalej. W tym artykule oraz następnym przedstawimy wskazówki dotyczące procesu optymalizacji i przyspieszania twojej witryny!

Status quo

Zanim zaczniesz optymalizować szybkość witryny, zalecamy przyjrzenie się status quo. Pracując przy tworzeniu stron internetowych, masz prawdopodobnie świetne połączenie z Internetem. Nigdy nie zapominaj, że twoi użytkownicy tego nie mają. Dostępne są świetne narzędzia do sprawdzania prędkości witryny i oceny bieżącego stanu.

CSS

Popularność CSS i JavaScript zdecydowanie pomogła witrynom uzyskać bogate wrażenia bez nadmiernego spadku wydajności. Jednak korzystanie z CSS nadal wydłuża czas ładowania, a niektóre niewielkie zmiany w zwyczajach kodowania mogą znacznie się wydłużyć:

Zdjęcia

Obrazy w Twojej witrynie zwiększają rozmiar strony. Powód jest prosty: ładowanie większych zdjęć zajmuje dużo więcej czasu. Wszyscy to wiemy, a jednak często jest to pomijane. Jeśli szukasz informacji w witrynie, najgorsze, co może się zdarzyć, to czekać na załadowanie obrazu. Ale są rzeczy, które możesz zrobić. Niektóre próby optymalizacji obrazu mogą załatwić sprawę:

Minifikacja jest bardzo istotna

Ważnym aspektem optymalizacji szybkości witryny jest zmniejszenie liczby żądań klient-serwer do wyświetlenia treści witryny. Można to osiągnąć poprzez optymalizację i minimalizację wierszy kodu w jak największym stopniu. Minimalizacja jest szczególnie ważna w przypadku plików zewnętrznych, które nie są buforowane i wbudowanego kodu JavaScript. Według Google wszystkie javascript przekraczające 4096 bajtów można zminimalizować bez powodowania problemów po stronie użytkownika.

Oprócz tego po prostu usuwając dodatkowe spacje, wiersze i wcięcia przy zachowaniu czytelności kodu, kod jest ubogi i wredny.


Te wskazówki przydadzą ci się kiedy będziesz chciał przyśpieszyć swoją witrynę internetową! Następny artykuł przedstawi ci narzędzia, które są świetne do właśnie tego celu.