Menu

Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 2

3 września 2019 - Zakres usług
Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 2

Kolejny artykuł dotyczący przyspieszenia twojej witryny WordPress! Chcesz kolejnych wskazówek dotyczących tego CMS? Serdecznie zapraszam!


Wnioski dotyczące JavaScript

Ponadto mogą istnieć dobre powody, dla których niektóre pliki JavaScript blokują renderowanie. Sprawdź każdy plik JavaScript, aby zdecydować, czy można go przenieść poniżej zakładki, czy nie.

W naszym przypadku był jeden plik JavaScript, którego nie można przenieść poniżej zakładki. Na szczęście mogliśmy usunąć cały plik, ponieważ nie był już używany.

CSS

Podczas pracy nad nową witryną większość ludzi koncentruje się przede wszystkim na projektowaniu i interfejsie użytkownika witryny. To naturalny sposób, w jaki wyglądamy i postrzegamy nasz świat wizualny. Jednak hiper skomplikowane, obciążone obrazem interfejsy wymagają od nas dużej ilości CSS. I tu pojawia się duża wada: pliki CSS, które należy załadować (w celu wyświetlenia ekstrawaganckich projektów internetowych) wydłużają czas ładowania witryny.

Aby przyspieszyć witrynę WordPress, musisz wyczyścić swoje pliki CSS. Rzeczy, które możesz i powinieneś zrobić podczas czyszczenia swojego CSS:

  1. Im mniejszy rozmiar pliku CSS, tym lepiej. Spróbuj zminimalizować plik CSS do mniej niż 10 bajtów.
  2. Prawdopodobnie najważniejsza rzecz: wstaw swój CSS w linii
  3. Im mniej linii kodu używasz, tym lepiej (zmniejsz liczbę podziałów linii, użyj prostych komentarzy, np.)

Wiem, że większość arkuszy stylów jest wstawiana jako zewnętrzny arkusz stylów. Chociaż warto wstawić najważniejsze style w linii, aby zapewnić superszybkie czasy ładowania. Musisz jednak zminimalizować plik CSS, ponieważ nie przyniesie on żadnego efektu, jeśli wstawisz plik CSS większy niż 20 KB.

Jeśli nie możesz wstawić całego kodu CSS w wierszu, pamiętaj o wstawieniu najważniejszego kodu CSS w wierszu.

Nie sądzę, że muszę powiedzieć, że im bardziej złożona jest struktura plików CSS, tym gorsza jest wydajność witryny. Jestem w pełni świadomy konfliktu projektowania z prędkością. Tutaj każdy musi znaleźć właściwą równowagę.

Zdjęcia

Obrazy są piękne do oglądania. Zwłaszcza na stronach internetowych. Ale o to chodzi: obrazy zwiększają rozmiar strony i dlatego wpływają na czas ładowania. Co powinieneś zrobić? Odpowiedź można znaleźć w procesie optymalizacji obrazu.

Wnioski ze zdjęć w następnym poście!


Kolejny artykuł, przedostatni o przyspieszaniu witryny WordPress. Myślę, że są one bardzo przydatne. Jak wiadomo, chcemy żeby użytkownikom jak najlepiej przeglądało się naszą stronę!