Menu

Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 3

3 września 2019 - Zakres usług
Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 3

Ostatni artykuł dotyczący przyspieszania witryn zbudowanych za pomocą WordPress! Mam nadzieję, że są one przydatne i że zastosujesz je.


Dokończmy wątek zdjęć

Co więc zrobiliśmy, aby przyspieszyć naszą witrynę WordPress?

Przede wszystkim zainstalowaliśmy wtyczkę Kompresuj obrazy JPEG i PNG. Ta wtyczka pozwala zoptymalizować i skompresować cały obraz. Każdy obraz przesłany do WordPress zostanie najpierw przeanalizowany, a następnie zoptymalizowany i ostatecznie zapisany jako mniejsza wersja. Twierdzi, że średnio obrazy JPEG są kompresowane o 40-60%, a obrazy PNG o 50-80% bez widocznej utraty jakości.

 

Inne optymalizacje

Jeśli używasz innych formatów treści – takich jak filmy i gify – polecam osadzenie tych elementów wizualnych za pośrednictwem usług innych firm.

Aby skorzystać z GIF-ów, umieściliśmy wszystkie nasze gify na giphy.com i osadziliśmy gif za pomocą małego fragmentu kodu. To samo można zastosować do wszystkich naszych materiałów wideo, które są przesyłane i osadzane za pośrednictwem YouTube.

Rezultaty

Czyszczenie JavaScript i CSS, redukcja wtyczek i optymalizacja obrazu zajęły nam około czterech godzin.

Ostatecznie w teście statystyki strony wprowadziliśmy się do zielonej strefy, choć wciąż jest miejsce na ulepszenia. A co najważniejsze, odczuliśmy ulgę i szczęście po tym, jak te ulepszenia prędkości wpłynęły na nasz organiczny wzrost ruchu.

Podejście

Spojrzmy prawdzie w oczy. Optymalizacja wydajności witryny przez przeprowadzenie wspomnianych ulepszeń prędkości może być szybka i łatwa. Niemniej jednak musimy mieć świadomość, że wydajność naszej witryny jest ciągłym, ciągłym projektem. Nie kończy się na pojedynczych ulepszeniach.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach optymalizacja naszej strony pod kątem szybkości jest standardem. Ludzie lubią korzystać z witryn, które szybko im się ładują oraz są przejrzyste. Dlatego jeśli chcesz by twoja strona była często odwiedzana przez internautów, skorzystaj z naszych wskazówek! Ze względu na to, że ciężko o dobrą pozycję naszej strony w internecie, polecam ci zastosować nasze wskazówki!


Jakie są Twoje wrażenia z optymalizacji prędkości WordPress? Czy znasz jakąś dodatkową sztuczkę? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej! Mam nadzieję, że te trzy artykuły pomogą ci przyspieszyć twoją stronę zbudowaną za pomocą WordPress!