Menu

Co jest w modzie? Web Development

27 września 2019 - Zakres usług
Co jest w modzie? Web Development

Technologia ciągle się zmienia, więc aby być na szczycie swojej gry jako programista, musisz nadążać. Ten artykuł ma na celu pomóc ci właśnie w tym. Może być mylące i wymagające, gdy co kilka tygodni wydaje się tak wiele aktualizacji i zmian. Właśnie zaczęliśmy gromadzić informacje o przewidywanych trendach na temat obszarów, na których powinieneś się skupić.

Dyskutując o nowych ramach, technikach i narzędziach, które działają na rzecz ulepszenia UX.


AI na stronach i w aplikacjach

Programy sztucznej inteligencji są już z powodzeniem wykorzystywane przez Google i Wikipedię, technologia jest więcej niż w naszym zasięgu, abyśmy mogli opracować oprogramowanie, które może myśleć i działać jak człowiek bez konieczności zatrudniania ludzi. Bez wątpienia więcej programistów opracuje tego rodzaju programy, z których każdy poszerzy zakres możliwości i mocy technologii. Jednym z ich najbardziej płodnych zastosowań jest już oprogramowanie do projektowania stron internetowych, takie jak The Grid, które umożliwia amatorom tworzenie całkiem sprytnych stron internetowych przy użyciu programu sztucznej inteligencji o nazwie Molly.

Posiadanie projektanta sztucznej inteligencji na komputerze przez 24 godziny na dobę jest również bardziej ekonomicznym sposobem na tworzenie różnych układów.


JavaScript cały czas rośnie

W przestrzeni programowania jest wiele dyskusji na temat nowego języka programowania, którego powinieneś się nauczyć. Myślę, że nie ma tu ani dobra, ani zła, a to naprawdę zależy od twojego skupienia. Chciałbym jednak dać ci wgląd w to, co naszym zdaniem powinieneś wiedzieć. Zacznijmy więc od JavaScript. Wiem, że wokół JavaScript jest jeszcze więcej szumu i ma on znaczenie. Jest to jednak zdecydowanie najpopularniejsza technologia stosowana przez programistów z pełnym stosem.

TypeScript

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy rozwój TypeScript. Jest to język o typie statycznym, który kompiluje się w JavaScript. Możesz więc użyć istniejącego kodu JavaScript, włączyć biblioteki JS i wywołać kod TypeScript z JavaScript. Całkiem nieźle, prawda?


AngularJS jest istotny

Świetny framework JS. Oczekuje się również, że będzie on regularnie aktualizowany i poprawiany, przy czym co sześć miesięcy obiecuje się jedną istotną aktualizację, oferując tym samym programistom, którzy używają jej niekończące się możliwości, najnowocześniejszą technologię tworzenia stron internetowych. Jest najczęściej używany przez twórców aplikacji dzięki kompatybilności z filmami, animacjami i innymi niestatycznymi dokumentami.

Mam nadzieję, że zapoznasz się z tymi trendami i przydadzą ci się na drodze web developera. Kolejne posty też będą dotyczyły ciekawych technologii w dzisiejszym internecie.