Menu

Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 1

3 września 2019 - Zakres usług
Przyspiesz swoją stronę WordPress! Część 1

Około 50% wszystkich stron internetowych jest zbudowanych za pomocą WordPress. Korzystając z WordPress, jesteś na dobrej drodze, jeśli chodzi o szybkość witryny.

Mogą jednak wystąpić pewne problemy spowodowane szablonem WordPress (i innymi wtyczkami), które spowalniają twoją witrynę. Ten artykuł pomoże ci przyspieszyć witrynę WordPress. A dobra wiadomość to: Ty też możesz to zrobić! Prawie bez wielu umiejętności kodowania.

Prędkość twojej strony

Aby zoptymalizować szybkość witryny WordPress, musisz wiedzieć, gdzie aktualnie stoisz. Anaylzing bieżącej sytuacji szybkości witryny WordPress jest absolutnym obowiązkiem.

Przeanalizowaliśmy szybkość naszej witryny za pomocą narzędzia Google PageSpeed Insights. Wpisz adres URL jednego z artykułów lub ważnych stron witryny, a Google powie ci, jak dobra (lub zła) jest obecnie wydajność Twojej witryny.

Plan jest ważny

Po pewnym czasie człowiek zdaje sobie sprawę, że jego strona jest za wolna i potrzebuje poprawy. Więc naszkicuj plan i zabierz się za robotę jak najszybciej. W moim przypadku przyspieszyłem moją witrynę wordpress w zaledwie 4 godziny. Jest ona teraz szybka i wydajna, tak jak chciałem.

WordPress brata się z SEO

Jak wspomniano na początku, WordPress jest twoim przyjacielem. A WordPress jest zdecydowanie Twoim przyjacielem, jeśli chodzi o optymalizację wyszukiwarek. WordPress ma wiele wbudowanych wymagań SEO i umożliwia łatwe dodawanie kolejnych wtyczek, aby Twoja strona była szybsza.

Warunki do spełnienia

Nie chcę tu wchodzić w zbyt szczegółowe informacje, ale optymalizacja szybkości witryny WordPress wymaga pewnych istotnych warunków wstępnych, które należy spełnić:

Więc zaczynamy. W ciągu niecałych czterech godzin przeprowadziłem następujące optymalizacje w celu przyspieszenia naszej witryny WordPress.

Zrób porządek z wtyczkami

Jeśli Twoja witryna WordPress działa przez jakiś czas, jestem pewien, że będziesz mieć kilka starych i dezaktywowanych wtyczek. Tak więc, przed wkopaniem się w prawdziwą pracę, pamiętaj o usunięciu wszystkich niepotrzebnych wtyczek. Jeśli nie używasz wtyczki, nie tylko ją wyłącz, ale usuń.

Trochę o JavaScript

JavaScript umożliwia programistom robienie niesamowitych rzeczy na stronach internetowych i jest również intensywnie wykorzystywany przez strony WordPress. Korzystanie z dużej liczby plików JavaScript w treści strony widocznej na ekranie wpływa na szybkość Twojej witryny. Dlatego Google zaleca wyeliminowanie całego JavaScript (blokującego renderowanie) w treści widocznej na ekranie.

Usunięcie JavaScript pod foldem działa dość prosto i znacznie przyspiesza witrynę WordPress.


Te wskazówki pomogą ci przyspieszyć twoją stronę wordpress. Kolejne artykuły będą kontynuacją tego wpisu.